Armáda nezamestnaných: Meníme sa na spoločnosť bez práce?

Autor: Ľudmila Kostelníková | 7.6.2013 o 23:49 | (upravené 10.6.2013 o 23:27) Karma článku: 8,40 | Prečítané:  331x

Nezamestnanosť mladých je vážnym problémom v celej Európe. Ale na Slovensku ešte viac. Umiestnili sme sa totiž na 5.(!)priečke v ich počte. Hneď po takých krajinách ako Španielsko, Portugalsko, či Cyprus. Situácia je viac ako alarmujúca a kompetentní stále hľadajú riešenia. Aspoň sa tak tvária...Čo sa však stane, ak to všetko pôjde ďalej týmto smerom?

Realita? Budúcnosť?Realita? Budúcnosť?theeconomiccollapseblog.com

 

Ružovo to teda nevyzerá....

Uvedomme si, že situácia v EU spred 10, 20 rokov sa už nikdy nezopakuje. Rok 2008 totiž navždy poznačil čísla nezamestnanosti a na tieto hodnoty už budeme akurát tak spomínať. A aj keď sa v roku 2010 zdalo, že sme to akosi ustáli a všetko sa pomaly, ale isto vracia do normálu, neskôr sa ukázalo, že to bol omyl. Hlboký omyl. Proces prehlbovania recesie pokračoval s ešte vyššou intenzitou, ako by ktokoľvek očakával. Čas však plynul a....a dnes? Dnes tu máme rok 2013 a „krásnu" 35,8% nezamestnanosť mladých ľudí. Viac ako každý tretí mladý Slovák nemá prácu! Prvýkrát v histórii vznikol segment populácie, ktorý spoločnosť nedokáže nikam zaradiť. A to teda stojí za zamyslenie.

A čo s tým vlastne robíme?

Pýtam sa: Aké opatrenia prijali kompetentní na to, aby sa problém podarilo aspoň čiastočne eliminovať? A ak sa už prijímajú, priniesli aspoň nejaké konkrétne výsledky? Nechcem propagandistické reči a odvážne vyhlásenia. Chcem čísla, štatistiky, VÝSLEDKY. Ak ste videli u súčasnej vlády snahu vyriešiť, naozaj vyriešiť tento problém, napíšte mi, prosím. Veľmi ma to totiž zaujíma. Pretože ja tú snahu proste nevidím. Jediné, čo som odpozorovala, je neustále trápne prehadzovanie viny z ľavej strany na pravú, z pravej na ľavú. Súčasní sa sťažujú sa hriechy minulých, minulí špinia povesť predminulých. Nevidím hlavy dokopy a spoločné hľadanie riešení, bezohľadu na to, či je tvorca nápadu modrý, červený, či mandarínkový. Ak to takýmto štýlom pôjde ďalej, čaká nás jazda z kopca. A to sa radím skôr medzi tých optimistickejších realistov...

Čo sa však môže stať, ak sa bude armáda nezamestnaných neustále zväčšovať?!

Frustrácia povedie k radikálnosti

Podľa EUROSTATU (2012) je v EU viac ako 23% mladých vo veku do 25 rokov bez práce. Všetky ukazovatele nasvedčujú tomu, že to minimálne v najbližšom období lepšie nebude. Aké to zanechá následky na súčasnej „stratenej generácii"?

Každý človek predsa potrebuje pracovať. Práca ho ako taká v podstate definuje. Stratia identitu? Pracovné návyky?  A čo samotný postoj? Budú mať vôbec ešte chuť pracovať? Nebude skôr tá rastúca frustrácia z neschopnosti nájsť si svoje miesto v spoločnosti, z neschopnosti uživiť rodinu, či dokonca si ju vôbec založiť, viesť k čoraz hlasnejším volaniam po radikálnej zmene?

Priatelia, garantujem Vám: toto bude ešte zaujímavé.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?